ABC Systems  
ČeskyEnglishDeutsch
Home    O firmě    Novinky    Kontakty


HLEDEJ
PRODUKTY

RedApplications

RedSys

RedDeal

RedShop

PROJEKTY

svetNotes.cz
spotrebak.cz
e-komerce.cz
domacidilna.cz
pameti.cz

SLUŽBY

  Domino hosting
  Web hosting
  Registrace domén

REFERENCE

RedShop
RedSys
RedDeal


Co nabízí RedShop z hlediska prodejceTisk/Print

Komfortní správa databází
Pro úspěšný provoz internetového obchodu je nezbytné, aby správa databází, obsahující informace o zboží a jejich cenách, byla co možná nejjednodušší a nejpřehlednější. Díky prostředí Lotus Notes, na kterém je celá aplikace postavena, je údržba databází velice jednoduchá a zvládne ji prakticky každý uživatel.

Pro přehlednost a snadnou orientaci je zboží zobrazováno v pohledech, které se při implementaci systému definují na základě požadavků prodejce. Nejčastěji to bývá pohled podle výrobce, případně podle skupiny zboží. V pohledu doplňujete nové výrobky nebo naopak je můžete stáhnout z nabídky. Alternativně je možné využít fulltextové vyhledávání, kterým lze velice rychle najít požadovanou položky např. podle názvu nebo jeho části, ceny apod.

Aktualizaci cen je možné provádět z ceníků které jsou dostupné pomocí ODBC driverů, tedy ve formátu XLS, DBF, SQL a mnoha dalších. Navíc je dispozici široká paleta nástrojů na kalkulaci prodejní ceny v závislosti na nastavených kritériích. Není tedy nutné při každé změně ceny procházet všechny položky jednu po druhé a upravovat ceny. To umožňuje daleko lépe udržovat aktuálnost cen, které se mohou tímto způsobem měnit prakticky každý den a to i několikrát !


Sledování stavu objednávek
Přehled o průběhu vyřizování objednávek je nezbytnou součástí každého dobrého internetového obchodu. Systém RedShop umožňuje sledovat nejen kdy, od koho a jaká objednávka přišla, ale i jednotlivé kroky při jejím vyřizování, případně změny, které byly v objednávce učiněny (např. na následující telefonickou žádost ze strany zákazníka).

Mimoto systém nabízí sledování obratů jednotlivých zákazníků v rámci měsíce nebo roku a celkový obrat obchodu.

V případě potřeby může být obchod provázán na vnitrofiremní informační systém, takže objednávky se mohou prakticky okamžitě projevit v účetnictví a skladovém hospodářství.


Automatická aktualizace informací
Problém udržování aktuálních informací v internetovém obchodě má dvě části. Tou první je fyzické provádění údržby na straně obchodníka, která vychází z jeho potřeb a je závislá pouze a jenom na jeho uvážení. Tou druhou je promítání změn v interních databázích do reálného veřejného internetového obchodu. Tato část je v naší aplikaci RedShop plně automatická a tedy nevyžaduje odborné znalosti internetových technologií.

Pokud správce obchodu provede jakoukoli změnu v databázi (přidá nebo odstraní výrobek, provede aktualizaci cen apod.) aplikace automaticky provede aktualizaci i na veřejné webové části obchodu a to prakticky okamžitě. Tento proces využívá schopnosti systému Lotus Domino/Notes provádět tzv. replikaci dat. Jde v podstatě o inteligentní výměnu informací mezi intranetovým a internetovým serverem na kterých aplikace RedShop běží. Při tomto procesu dochází k přenosu pouze změněných informací (nikoliv kompletního obsahu obchodu), což výrazným způsobem urychluje proces aktualizace dat.
© 2000 -  ABC Systems

nejrychlejší Java objednávkový systém

Dělali jsme
Beckova knihovna
Server Shop
MHM
Develop
Citrix Newsletter
Cest. pojištění GENERALI
Ředitelství silnic a dálnic
světNotes.cz
Domácí Dílna
soft-tronik
spotrebak.cz
pameti.cz
e-komerce.cz

Víte že ...
RedSys server můžete provozovat na více serverech s různými operačními systémy?
Ve firmě můžete mít Windows, ale pro server na který přistupují čtenáři je vhodnější Linux ...

           
ABC Systems, s.r.o., Trnkova 156, 628 00 Brno, tel. 547 227 147, info@abcsys.cz