ABC Systems  
ČeskyEnglishDeutsch
Home    O firmě    Novinky    Kontakty


HLEDEJ
PRODUKTY

RedApplications

RedSys

RedDeal

RedShop

PROJEKTY

svetNotes.cz
spotrebak.cz
e-komerce.cz
domacidilna.cz
pameti.cz

SLUŽBY

  Domino hosting
  Web hosting
  Registrace domén

REFERENCE

RedShop
RedSys
RedDeal


Softwarové a hardwarové požadavkyTisk/Print

Požadavky na software
Redakční systém RedSys je aplikace vytvořená v prostředí platformy Lotus Domino/Notes. Podmínkou pro maximální využití všech předností této platformy je použití verze R5, jak na straně klienta, tak na straně serveru. RedSys však lze s jistými omezeními provozovat i na starší verzi 4.6.

Alternativní přístup do databáze je zajištěn prostřednictvím standardních internetových prohlížečů (např. MS IE 4.x a vyšší, NN 4.x a vyšší), které podporují jazyk Java. Tímto způsobem je možné zadávat a editovat články, stejně tak je možné využívat většinu běžných funkcí redakčního systému RedSys. Přístup do databází je přitom chráněn jménem a heslem každého uživatele. Zákazníkům využívajícím těchto možností doporučujeme zajištění komunikace se serverem prostřednictvím protokolu SSL.


Požadavky na hardware
Stanice - hardwarové požadavky na stanici jsou shodné s požadavky na běžný kancelářský stroj s operačním systémem Windows 95/98/NT/2000. V současné době je to minimálně procesor Pentium, 32 MB paměti RAM, 4 GB disk. Doporučujeme především více operační paměti RAM, která vám zajistí větší pracovní komfort (omezí swapování na disk).

V případě použití klienta Lotus Notes na stanicích s operačním systémem IBM OS/2 či MAC OS se HW požadavky shodují.

Server - hardwarové požadavky na server pro Lotus Domino jsou závislé na předpokládaném zatížení serveru (počet uživatelů a počet čtenářů). Nezanedbatelně je ovlivňuje i volba operačního systému serveru (např. s Windows NT/2000 budete potřebovat podstatně více paměti než při použití Linuxu). Obecně lze jako minimální konfiguraci doporučit procesor Pentium II, paměť RAM 256 MB, pevný disk 4GB, nejlépe SCSI.


Použití Lotus Domino serveru na non-Intel serverech obvykle nenaráží na problémy s HW konfigurací serveru. Většina těchto strojů má z pohledu potřeb redakčního systému RedSys přebytek výkonu.

Využijte možnosti konzultovat HW konfiguraci vašeho serveru s našimi experty. Máme zkušenosti i s extrémně zatíženými servery na různých operačních systémech a jsme schopni počítat a odhadovat budoucí zatížení serveru!


Tabulku se specifikací jednotlivých systémů najdete zde.


Pronájem veřejného serveru
V souvislosti s HW požadavky je užitečné upozornit na možnost využití pronájmu serveru, Domino hosting. Pronajatý server nahrazuje potřebu vlastnit veřejně přístupný server (internetový server). Odpadá tak nutnost pořídit hardware a software v hodnotě 100 tis. Kč a více.
© 2000 -  ABC Systems

nejrychlejší Java objednávkový systém

Dělali jsme
Beckova knihovna
Server Shop
MHM
Develop
Citrix Newsletter
Cest. pojištění GENERALI
Ředitelství silnic a dálnic
světNotes.cz
Domácí Dílna
soft-tronik
spotrebak.cz
pameti.cz
e-komerce.cz

Víte že ...
Objednávkový systém RedDeal pracuje přímo s vaším informačním systémem?
Zákazník tak vždy pracuje s aktuálními daty ...

           
ABC Systems, s.r.o., Trnkova 156, 628 00 Brno, tel. 547 227 147, info@abcsys.cz