ABC Systems  
ČeskyEnglishDeutsch
Home    O firmě    Novinky    Kontakty


HLEDEJ
PRODUKTY

RedApplications

RedSys

RedDeal

RedShop

PROJEKTY

svetNotes.cz
spotrebak.cz
e-komerce.cz
domacidilna.cz
pameti.cz

SLUŽBY

  Domino hosting
  Web hosting
  Registrace domén

REFERENCE

RedShop
RedSys
RedDeal


Kdo jsou návštěvníci e-komerce.cz?Tisk/Print

Od 10. 11. probíhala po dobu dvou týdnů na serveru e-komerce.cz anketa s cílem zjistit bližší údaje o návštěvnících tohoto serveru. Výsledky potvrdily pozici serveru jako prestižního média pro odbornější část internetové populace. Velká většina čtenářů e-komerce.cz má vysokoškolské vzdělání, značné rozhodovací pravomoci ve své organizaci a vysoce nadprůměrný příjem.

  • Více než tři čtvrtiny návštěvníků e-komerce.cz se v rámci své organizace účastní jednání o investicích.
  • Většina návštěvníků e-komerce.cz (59%) má vysokoškolské vzdělání. Je to téměř třikrát větší podíl oproti obecné internetové populaci.
  • Mezi návštěvníky e-komerce.cz je oproti obecné internetové komunitě téměř 7x větší podíl osob s čistým měsíčním příjmem nad 20 tisíc Kč.
  • 72% dotázaných připouští, že v blízké době uskuteční nákup na internetu.


Základní údaje o návštěvnících e-komerce.cz

Ve výsledcích ankety se projevilo zaměření e-komerce.cz na management ICT firem a společností jiného zaměření, které ICT technologie využívají, nebo hodlají využívat ve svém podnikání. 38% respondentů působí v IT branži, 14% v reklamě a marketingu, 7% v telekomunikacích a 4% ve finančním sektoru. 33%, respektive 30% se hlásí top managementu a střednímu managementu.


Více než tři čtvrtiny návštěvníků e-komerce.cz se v rámci své organizace účastní jednání o investicích. Při nich má 26% rozhodující hlas, 25% spolurozhodující a 27% poradní hlas.Většina návštěvníků e-komerce.cz (59%) má vysokoškolské vzdělání. Je to téměř třikrát větší podíl oproti obecné internetové populaci. 37% návštěvníků absolvovalo střední školu s maturitou, 4% absolvovaly vzdělání základní nebo střední bez maturity.

Mezi návštěvníky e-komerce.cz je oproti obecné internetové komunitě téměř 7x větší podíl osob s čistým měsíčním příjmem nad 20 tisíc Kč, konkrétně 42%.
72% dotázaných připouští, že v blízké době uskuteční nákup na internetu.Z výsledků ankety vyplynulo, že 69% návštěvníků se připojuje k internetu z práce, 26% z domova. Server e-komerce.cz má poměrně stabilní čtenářskou základnu, pouze 8% návštěvníků uvedlo, že je na stránkách e-komerce.cz poprvé.

(Podrobnější výsledky budou k dispozici na požádání. Anketa probíhala od 26. 11. do 10. 12., zúčastnilo se jí přes 130 respondentů.)


O projektu e-komerce.cz:

Server e-komerce.cz poskytuje od roku 1998 informace z oblasti podnikání na Internetu. Cílem e-komerce.cz je poskytovat aktuální a nezávislé informace potřebné pro úspěch v době nových technologií a médií. Server působí pod záštitou Asociace pro elektronickou komerci - APEK, která je se 165 řádnými a přidruženými členy největší asociací v oblasti elektronické komerce.

Kolektiv e-komerce.cz tvoří z větší části lidé působící na odpovědných postech předních společností, které podnikají v oblasti internetové ekonomiky.

Návštěvníci serveru e-komerce.cz tvoří unikátní skupinu lidí působících v oblasti elektronické komerce, ať už v rámci vlastních projektů nebo v eBusiness odděleních společností s jiným primárním zaměřením. Reprezentují širokou paletu průmyslových odvětví, významem od začínajících firem až po lídry svých oborů.

Server e-komerce.cz je vyvinut a provozován společností ABC Systems, s.r.o.


O společnosti ABC Systems, s.r.o.:

Společnost ABC Systems, s.r.o. je vedoucí vývojářskou společností internetových aplikací postavených na platformě Lotus Notes/Domino. Vlajkovou lodí produktové řady je redakční systém RedSys - profesionální nástroj pro snadné publikování na Internetu.

Společnost ABC Systems, s.r.o. se stala majitelem serveru e-komerce.cz v dubnu 2001 s tím, že se jako první v Česku rozhodla zveřejnit hodnotu takovéto transakce.

Mezi uživateli Internetu je společnost ABC Systems známa především jako provozovatel dvou specializovaných internetových obchodů. Prvním je spotrebak.cz - obchod zaměřený na prodej spotřebního materiálu pro tiskárny, plotry, kopírky a faxy. Druhým jsou pameti.cz - obchod nabízející paměťové moduly specializovaných výrobců. Oba obchody využívají jedinečné technologie shop.expert, která zákazníkovi značně usnadní výběr zboží.

Kontakty:
© 2000 -  ABC Systems

nejrychlejší Java objednávkový systém

Dělali jsme
Beckova knihovna
Server Shop
MHM
Develop
Citrix Newsletter
Cest. pojištění GENERALI
Ředitelství silnic a dálnic
světNotes.cz
Domácí Dílna
soft-tronik
spotrebak.cz
pameti.cz
e-komerce.cz

Víte že ...
Internetový obchod RedShop je komplexní řešení pro platformu Lotus Domino?

           
ABC Systems, s.r.o., Trnkova 156, 628 00 Brno, tel. 547 227 147, info@abcsys.cz